بیت کوین ، ارز دیجیتالی امروز

بیت کوین ، ارز دیجیتالی امروز

بیت کوین (Bitcoin)  یک ارز جدید است که در سال ۲۰۰۹ توسط یک شخص ناشناس با نام مستعار Satoshi Nakamoto  ایجاد شده است. معاملات با بیت کوین بدون واسط انجام می شود ، بدین معنی که هیچ بانکی در کار نیست ، هیچ هزینه معامله ای وجود ندارد و نیازی به نام واقعی شما نیست.

بازرگانان و خریداران خدمات آنلاین بیشتر شروع به پذیرش آنها کرده اند. شما می توانید خدمات وب هاستینگ ، سفارش آنلاین غذا و حتی دریافت خدمات آرایش و بهداشتی را با بیت کوین خریداری نماید.

در خرید کالا و یا دریافت خدمات به صورت ناشناس مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ، پرداخت های بین المللی آسان و ارزان صورت می پذیرند ، زیرا بیت کوین ها به هیچ کشوری وابسته نیستند مسائل سیاسی و رویدادهای بین المللی در آن دخالتی ندارند.

بنگاه های کوچک اقتصادی به دلیل نبود هزینه های کارت اعتباری از آن استقبال می کنند و البته بعضی از مردم بر روی خرید و فروش این ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کرده و امیدوارند که ارزش آنها افزایش یابد.چندین بازار به نام “مبادلات بیت کوین” به مردم اجازه می دهد تا با استفاده از ارزهای مختلف این ارز جدید را خریداری کرده و یا به فروش برسانند.

افراد با استفاده از برنامه های موبایل یا رایانه های خود می توانند این ارز جدید را به یکدیگر ارسال کنند ، شبیه به جابجایی پول نقد در بانکداری آنلاین. بیت کوین ها در “کیف پول دیجیتال” ذخیره می شوند که در فضای ابری و  یا رایانه کاربر وجود دارد. کیف پول نوعی از حساب بانکی مجازی است که به کاربران اجازه می دهد تا آن را ارسال یا دریافت کنند ، برای کالاها پرداخت کنند یا پول خود را ذخیره کنند.

اگرچه تمامی تراکنش های ثبت شده در این ارز دیجیتال و رمزگذاری شده در یک فضایی عمومی با نشان دادن شناسه های کیف پول به نمایش گذاشته می شود ، ولی نام خریداران و فروشندگان هرگز نشان داده نمی شود.هیچ کس نمی داند در آینده بیت کوین به چه چیزی تبدیل خواهد شد. این امر در اغلب موارد غیرقابل تنظیم است ، اما می تواند تغییر کند.