دست ساخته از جنس سیمان

کشف سیمان به شکل امروزی توسط فردی بنام ژوزف اسپدین در کشور انگلستان و از پختن آهک و خاک رس در درجه حرارت بالا و آسیاب کردن آن در سال ۱۸۲۴ ثبت شده است و انواع مختلف آن بر اساس ترکیبات مختلف و کاربردهای آن به بازار عرضه شده است.

کاربردهای مختلف سیمان از زمان پیدایش تا کنون تأثیر بسزایی در ساخت انواع سازه های امروزی داشته و استفاده از سیمان در ساخت سدهای آبی ، پل های ارتباطی ، جاده و ساختمان های مسکونی به انتخاب اول مهندسان این صنعت مبدل شده است.

کاربرد سیمان فقط محدود به ساخت و ساز بناها و سازه های مهندسی نبوده و امروز در ساخت وسایل و تجهیزات شهری و خانگی از آن استفاده می شود که گونه های جدید آن استفاده از سیمان در دست ساخته های هنرمندان بیش از پیش ارزش این ماده را نمایان می سازد.

خلاقیت با سیمان و ترکیب آن با دیگر مصالح و عناصر نظیر چوب و شیشه توانسته به یک انتخای جدید در طراحی و ساخت تزئینات داخلی منازل و محیط های کاری مبدل شود.

استفاده از سیمان به دلیل سهولت دسترسی و قابلیت های ویژه نظیر شکل پذیری ، رنگ آمیزی و ترکیب با دیکر مواد توانسته جایگاه ویژه ای در ساخت مبلمان شهری و خانگی ، تزئینات داخلی آپارتمان ، گلدان ، میز و صندلی و … را به خود اختصاص دهد و استفاده از تکنولوژی های جدید مانند دستگاه های پرینتر سه بعدی دنیای جدیدی را به روی این ماده باز نموده است.

خانه سیمان ایده ای است برای ساخت و تولید هر آنچه مورد نیاز زندگی است از جنس سیمان ، استفاده از هنر و خلاقیت و بهره گیری از چوب ، فلز ، شیشه و … برای تولید دست ساخت هایی زیبا و ماندگار

اطلاع رسانی و اخبار : اینستاگرام : Cement.Home@

خانه سیمان ، دست ساخت هایی از جنس سیمان