ترس و عدم قطعیت ، احساسی است که صاحبان ایده و کارآفرینان تازه وارد در هنگام راه اندازی یک کسب و کار آن تجربه می کنند ، این موضوع ترسناک بوده و هیچ شکی در مورد وجود آن نیست. کارآفرینان در هنگام شروع ایده پردازی و طرح ریزی یک کسب و کار جدید در تلاش اند تا واقعیت های موجود را برای خود ، شرکا ، کارکنان و سرمایه گذاران خود به ارمغان آورده و ترس از شکست را از خود و باورهای خود دور کنند.شروع استارت آپ بدون ترس حاصل برنامه ریزی ، هدف گذاری و انجام کلیه مراحل به صورت دقیق و منظم است ، کاری که کارآفرینان موفق در آن خبره هستند.

عواملی که شروع یک کسب و کار نوپا را بدون ترس برای کارآفرینان میسر می سازد بستگی به شرایط و محیط پیرامون حوزه کسب و کار هدف گذاری شده خواهد داشت و در ادامه به برخی از این عوامل اشاره خواهد شد.

  • تعیین اهداف قابل دستیابی ، کمال گرا درونی خود را نادیده بگیرید.

  • تمرکز بر روی گروه جامعه شما ، جامعه شما باید از چند گروه سرمایه گذاران ، شرکا و مشتریان پرشور تشکیل شده باشد.

  • دور انداختن این ایده که باید بین کار و زندگی تعادل وجود داشته باشد.

شروع استارت آپ بدون ترس

طی یک نظرسنجی در کشور آمریکا ، حدود ۵۷ درصد از مردم حداقل یک ایده تازه و یا طراحی یک محصول جدید را در سر می پرورانند و حال اینکه فقط دو پنجم آنها برای رسیدن به ایده و محصول جدید خود کاری انجام خواهند داد.در هنگام شروع کسب و کار خود و یا پیگیری هر رویایی که دارید ، همیشه عدم قطعیت و ترس وجود دارد اما آنچه باعث کاهش ترس و دوری از حاشیه های موجود می شود این است که توانایی دوری از ترس و تمرکز را داشته باشید.