استارتاپ گرایند ‌، گفتگوی مولد

استارتاپ گرایند یک برنامه جهانی در جهت حمایت از کارآفرینان و بنیانگذاران کسب و کارهای نوپا و تقویت روابط کاری آنان در جامعه است. این برنامه با هدف آموزش ، تشویق و ارتباط سازی کمک می‌نماید تا فعالان حاضر در اکوسیستم استارتاپی شهرهای مختلف با یکدیگر در ارتباط باشند و از تجربیات هم بیاموزند.

این برنامه پس از گذشت چهار سال از آغاز ، اکنون در اغلب شهرهای معتبر دنیا توسط نمایندگان منطقه‌ای برگزار شده و بیش از ۷۵۰۰۰ نفر عضو از کشورهای مختلف دارد و اعتبار جهانی آن به حدی رسیده که شرکت گوگل با حمایت‌های خود به همکاری با آن پرداخته است.

استارتاپ گرایند با برگزاری رویدادهای ماهانه در بیش از هشتاد شهر دنیا از موسسین موفق استارتاپ‌ها و کسب و کارهای مبتنی بر وب و فناوری دعوت می‌نماید تا طی یک مصاحبه یک ساعته در فضایی کاملاً دوستانه داستان کسب و کار و زندگی حرفه‌ای خود را با حاضرین سهیم شده و از چالش‌ها و موفقیت‌های خود سخن بگویند. پس از هر مصاحبه بستری فرآهم است که میهمانان ضمن گفتگوی آزاد انفرادی با یکدیگر آشنا شده و از کارها و پروژه‌های خود جویا شوند و شبکه ایجاد کنند.

استارتاپ گرایند ‌، گفتگوی مولد

از جمله ویژگی‌هایی که به رشد و گسترش این رویداد کمک نموده ، ضبط و ارسال ویدئویی ها و تصاویر برگزاری بر روی وب‌گاه جهانی استارتاپ گرایند و شبکه‌های ویدئویی است به طوری که علاقه‌مندان می‌توانند از هر کجای دنیا به تماشای مصاحبه با کارآفرینان شهرهای مختلف دنیا نشسته و از تجربیات و درس‌های آموزنده آن جهت راه‌اندازی کسب و کار خود بهره ببرند.

“استارتاپ گرایند” اعلام کرد تا سال ۲۰۱۳ موفق شده‌است ۵۰ شعبه در ۲۰ کشور و ۲۰.۰۰۰ شرکت‌کنندهٔ کارآفرین در رویداد همان سال داشته باشد.

در حال حاضر این رویداد بزرگ در ایران و در شهرهای اصفهان ، تهران ، شیراز ، اراک ، یزد و رشت برگزار می‌گردد. از اسفند ماه ۱۳۹۴ ، شهر تهران دیگر میزبان این رویداد نبوده است.

برخی از استارتاپ گرایندهای فعال در ایران

 

 استارتاپ گرایند : برگرفته از ویکی پدیا فارسی