شکست استارتاپ ها ، اهداف نامشخص

شکست استارتاپ ها ، اهداف نامشخص

چرا از ۱۰  طرح استارتاپی ۹ طرح با شکست مواجه می شوند ؟

هر کسی که با دنیای استارت آپ ها ارتباط برقرار می کند این جمله را بارها شنیده است که ” ۹ تا از ۱۰ استارت آپ راه اندازی شده با شکست مواجه خواهد شد”

هر با که یک ایده استارتاپی و سرمایه گذاری انجام شده بر روی آن شکست می خورد ، تحلیل اینکه چه چیزی واقعا اشتباه انجام شده بایستی بررسی شود این در حالی است که با وجود هزاران طرح و ایده موفق استارتاپی ، نگاه کردن به شکست طرح های ناموفق بیشتر برای یادگیری و تلاش برای انجام ندادن اشتباهات مشابه که به شکست منجر خواهد شد. می تواند بسیاری از این عوامل ایجاد شکست را از بین برد که ممکن است شما را در راه اندازی یک ایده استارتاپی با چالش مواجه کند.

کمبود نقدینگی

  • کمبود نقدینگی احتمالا یکی از دلایل اصلی برای شکست یک استارت آپ. در صورتیکه پول نقد همان ابتدا کار به پروژه شما تزریق شود و شما تخمین درستی از نیازهای مالی پروژه خود نداشته باشید ، جذب سرمایه گذار برای پروژه شما سخت شده و این فرصت برای شما از دست رفته خواهد بود.

محصول شما منحصر به فرد نیست

  • با توجه به تحقیقات انجام شده ۴۲ درصد نوآوران شکست می خورند زیرا محصولات آنها در بازار مورد نیاز نیست. استارت آپ هایی موفق می شوند که یکی از مشکل مربوط به مشتریان خود را حل کنند.اگر محصول شما یک راه حل بزرگ و بهتر از چیزی که در حال حاضر از آن وجود نداشته باشد را ارائه نمی دهد ، پس احتمال موفقیت آن بسیار کمتر است.

رقابت

  • ترکیبی از عوامل مانند تخصص ، محصول و بودجه می تواند منجر به موفقیت یک استارت آپ و پیشی گرفتن از دیگر رقبای گردد.

کار گروهی خسته کننده

  • بیشتر مواقع عوامل بیرونی منجر به شکست می شوند ، اما مسئله مهمتر تیم کاری و کار گروهی است. فقدان انگیزه یا یک هدف مشترک می تواند به شکست یک طرح نوپا کمک کند.

مدل کسب و کار ضعیف

  • این نکته نه تنها در مورد ایده ها و نوآوری بلکه مربوط به مشتریان محصول نهایی شماست که محصول شما را خریداری می کنند نه ایده شما را . البته اختراعات جذاب هستند ، از همان ابتدا مدل کسب و کار خود را متناسب با نیاز مشتریان خود برنامه ریزی کنید.

و در پایان

“داشتن یک استارت آپ موفق کار ساده ای نیست و با شانس هم در موفقیت آن تأثیر نخواهد داشت ، یادگیری از اشتباه شما کلید موفقیت شما در دنیای کسب و کار رقابتی امروز است”