استارتاپ ویکند ، خلاقانه ای سه روزه

استارتاپ ویکند ، خلاقانه ای سه روزه

استارتاپ ویکند (Startup Weekend) یک رویداد آموزشی ـ تجربی (Experiental Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) بر‌گزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان ، مدیران تجاری ، عاشقان استارتاپ بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

این برنامه جهانی تا بحال بیش از یک هزار بار در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا بر‌گزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا !

این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۹ شب روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (کمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌نمایند.

در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به گروهی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند ، ارائه می‌نمایند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل ، مایکروسافت ، آمازون و … حمایت تجاری می‌گردد.

استارتاپ ویکندهای ایرانی :

استارتاپ ویکند ، خلاقانه ای سه روزه

استارتاپ ویکند ، برگرفته از ویکی پدیا فارسی