فناوری و تکنولوژی های کمک شایانی به راحتی و امنیت زندگی در دنیای امروز داشته و گجت های هوشمند دیگر در حد طراحی مفهومی و ایده های آینده مطرح نمی گردند.گجت هوشمند همراهی برای رفاه و امنیت بیشتر خواهد بود.نمونه های اولیه این فناوری خلاقانه و کارآمد تلاش دارد زندگی راحت و امنی برای افراد کم توان جامعه ( نقص های در بینایی ، شنوایی ، گفتاری ، حرکتی و … ) فرآهم آورد.

گجت هوشمند ، گجت هوشمند برای ناشنوایان

برای افرادی که از ناشنوایی رنج می برند نشنیدن صداها رنج آور است و می تواند چالش هایی زیادی را ایجاد نماید. صدای ناگهانی می تواند شما را به اتفاق هایی که در این مسیر اتفاق می افتد آگاه ساخته و به شما اجازه می دهد سریعتر به آنها واکنش نشان دهید.

ایده ای جدید که به افراد ناشنوا این امکان را می دهد تا صداها را به صورت هشدار بر روی گجت هوشمند طراحی شده به صورت عینک دریافت کرده و از رویدادهای پیرامون خود مطلع گردند.این گجت هوشمند الهام گرفته از بازی ویدئویی است که معمولا نشان دهنده تابش نور قرمز در جهت که دشمن در حال تیراندازی به شما است ، این عینک در لبه های خود هنگامی که صدای را تشخیص می دهد روشن می شود و هشدارهای متفاوتی را به فرد ناشنوا اعلام می دارد.

 

این گجت هوشمند با نام ” Peri ” ، توانایی پیاده سازی بر روی عینک های موجود را داشته و توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور (SUTD) ابداع گریده است.این ایده در حالی که هنوز در مرحله طراحی و نمونه اولیه قرار دارد توانسته جایزه جیمز دیسون را در سطح ملی و جایزه بین المللی سنگاپور را کسب نماید.