با شروع فعالیت های آنلاین و ارائه سرویس و خدمات برخط به مشتریان در سال ۱۹۸۰ میلادی و معرفی شرکت های دات کام به عنوان تازه واردین این عرصه ، معرفی خدمات آنلاین و استفاده کاربران محدود به برقراری ارتباطات و بررسی وضعیت بورس و بازار سهام بود ، آن هم در شکلی ساده و با خدماتی مختصر.

فراز و نشیب های چند باره تا سال های اخیر در ارائه سرویس و خدمات آنلاین باعث شد شرکت های زیادی در این عرصه وارد نشوند تا اینکه در سال ۲۰۰۷ و با رونمایی از اولین تلفن هوشمند اپل ، ارائه خدمات و سرویس های آنلاین وارد دنیای جدیدی شد که توانست تنها با گذشت ۱۰ سال از اوین جرقه آن ، دنیای کسب و کار و تجارت های نوین را تحت تاثیر خرود قرار دهد و بی شک به نقطه قابل اتکایی برای ارتباط با مشتریان مبدل گردد.

معرفی خدمات آنلاین ، قسمت اول

گسترش فناوری و تکنولوژی در یک دهه اخیر و همچنین معرفی نسل های جدید اینترنت همراه بر روی گوشی های هوشمند و دسترسی عموم مردم به این فناوری یکی از عوامل مهم معرفی خدمات آنلاین به شیوه های امروزی است که با توجه به راحتی در استفاده و آسایش کاربران آن ، بی شک نمی توان زندگی امروز را با نداشتنشان گذران نمود.

خدمات و سرویس های آنلاین نظیر ؛ حمل و نقل ، پزشکی ، خرید و فروش و سایر خدماتی که امروزه با اندازه یک تلفن با شما فاصله دارند.

                                                                                                                                                                                      معرفی خدمات آنلاین ، قسمت دوم