گسترش کسب و کارهای خانگی و توجه به کارآفرینی خانه محور یکی از ارکان پیشرفت و خودکفایی در جوامع پویا خواهد بود.گردهمایی افراد خانواده برای راهاندازی و ایجاد اشتغال بر پایه توانمندی های در دسترس می تواند شروع ی کسب وکار خانوادگی موفق را به همراه داشته باشد.

روند رو به رشد تولیدات خانگی که بر اساس نیازهای روز جامعه و تقاضای مصرف کنندگان شناسایی و تولید می گردد در چندسل گذشته گردش مالی بالایی را به خود اختصاص داده است و در صورت توجه به تولید محصولات با کیفیت و جدید می تواند برای کسب و کارهای خانگی و مالکان آنها یعنی اعضای خانواده ارزش افزوده فراوانی را به همراه داشته باشد.

کارخانه ای به نام خانه - دست ساخته های با ارزش
  • فرش ، گلیم و انواع دست بافت ها

  • انواع خوراکی ها و پیش غذاها خانگی

  • صنایع دستی و تولیدات خلاقانه جدید

  • ارائه خدمات آزایشی و زیبایی

  • طراحی و دوخت انواع لباس ها

به موارد اشاره شده در بالا می توان چندین عنوان دیگر نیز اضافه نمود که در بخش های مختلف خدمات و ارائه سرویس های خاص در سایر کشورها مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است.

کسب و کارهای خانگی که با کلید واژه ای جدید تحت عنوان ” هر خانه یک کارخانه ” در چند سال گذشته توجهات بسیاری را به خود جلب نموده اند ، می توانند به عنوان یک بازیگر کلیدی در رشد اقتصادی یک کشور نقش مؤثر و پر رنگ داشته باشند.

با در نظر گرفتن سیاست های تعریف شده و اقدامات صورت گرفته توسط برخی وزارتخانه ها ، ضمن تقدیر از توسعه کسب و کارهای خانگی در مناطق کمتر برخوردار ، جای آن دارد تا با گسترش شبکه های ارتباطی و شناسایی استعدادهای درخشان ، مسیر راهاندازی کسب و کارهای خانه محور تسهیل گردیده و با اصلاح برخی ساختارها و برچیدن برخی موانع موجود ، آب بر چرخ این کارخانه روان ساخت.