زعفران ایران ، طلای سرخ فراموش شده

زعفران ایران ، طلای سرخ فراموش شده

۹۵ درصد زعفران دنیا را ایران تولید می کند !!!

در پنج ماهه نخست سال جاری زعفران ایرانی به صورت فله با وزن ۴۶ هزار و ۵۸۶ کیلوگرم به ۳۰ کشور صادر شد. ارزش ریالی صادرات زعفران در این مدت معادل یک هزار و ۹۲۰ میلیارد و ۴۲۴ میلیون و ۱۴۵ هزار ریال و ارزش دلاری آن معادل ۵۹ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۹۶ دلار است.

بر اساس آمار گمرک ، کشورهای ژاپن ، آلمان ، اسپانیا ، استرالیا ، افغانستان ، آمریکا ، امارات ، ایتالیا ، بلژیک ، تایوان ، سنگاپور ، سوئد ، سوئیس ، فرانسه ، کویت ، هنگ کنگ ، هند ، لتونی ، چین ، کره جنوبی ، دانمارک ، مالزی ، مجارستان ، نیوزیلند ، اردن ، بحرین ، قطر ، کانادا ، موریس ، یونان خریداران زعفران ایرانی هستند. ( برگرفته از خبرگزاری آنا )

زعفران را بهتر بشناسیم

زعفران دارای مواد مغذی زیادی است که از بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند. زعفران دارای  روغن های پینن ، بورنئول و ژرانیول است که همین روغنها برای سلامتی بدن مفید است. زعفران ، خلق و خو را بهتر می کند به همین دلیل یک داروی خوب برای بیماری افسردگی است. در طب عوام به عنوان آرام بخش ، مسکن ، ضداسپاسم و مقوی معده مصرف می شود.

در تغذیه به عنوان معطر کننده ، طعم دهنده و رنگ کننده ( زعفران باعث ایجاد رنگ زرد طلایی خوش رنگ ، بوی مطبوع و مزه ای خوب ، در غذاها می شود) به کار می رود.با توجه به رنگ بسیار غلیظی که از آن تولید می شود در صنایع آرایشی ، داروسازی ، قنادی ، و تهیه لیکورها از آن استفاده می شود.

تحقیقات جدید در مورد زعفران:

در تحقیقاتی که به تازگی در آمریکا صورت گرفت ، نشان داده شده است که کروستین موجود در زعفران در نخاع ، فشار خون ، ادم مغزی و پاپیلمای پوست در حیوانات اثرات مثبت و ارزنده ای ایجاد کرده است. تحقیقات دیگری نشان داده است که زعفران اکسیژن پلاسما را افزایش داده و دارای اثرات ضدسرطان می باشد.

تحقیقات دیگری نشان داده است که زعفران می تواند باعث کاهش تری گلیسریدها و کلسترول گردد. همچنین مطالعاتی در اسپانیا نشان داده است که کاهش امراض قلبی در قسمتی از این منطقه احتمالاً مربوط به مصرف دائم از زعفران می باشد.

مهمترین اثرات گزارش شده زعفران:

ضددرد ، ضد افسردگی ، ضد سم ، ضد ادم ، ضد اکسیدان ، ضدعفونی کننده ، ضد اسپاسم ، ضد نفخ ، ضد تومور، تقویت کننده قوای جنسی ، مقوی قلب ، خنثی کننده رادیکال های آزاد ، سقط کننده ، معرق ، هضم کننده غذا ، قاعده آور ، خلط آور ، بند آورنده خون ، کاهش دهنده کلسترول ، کاهش دهنده پرفشاری خون ، نارکوتیک (مخدر) ، مقوی اعصاب ، محافظ اعصاب ، مسکن ، محرک ، مقوی معده و مقوی رحم.

برای زعفران ایرانی چه کرده ایم !!!

تلاش های چند سال گذشته برای برند سازی و جلوگیری از فروش فله ای این محصول ویژه به کجا انجامیده است.

مقالات و پژوهش های انجام شده در خصوص زعفران را کشورهای وارد کننده این محصول زرین ایرانی نظیر آمریکا ، اسپانیا و … انجام داده اند و ما فقط به صرف صادر کننده

زعفران ، این طلای سرخ و گرانبهای ایران

بسنده نموده ایم.

پرسش :

آیا با توجه به مزیت های خاص زعفران و کاربردهای متعدد آن و برای استفاده هر چه بهتر و تولید ارزش افزوده از این طلای سرخ خدادادی در کنار صادرات (طراحی و برندسازی زعفران ایرانی در بسته بندی زیبا) می توان به تولید ترکیبات جدید با بهره گیری از دانش روز و استفاده از فناوری های پیشرفته تولید محصولات غذایی ، دارویی و آرایشی اقدام نمود.

  • زعفران + پسته ، دو آشنایی قدیمی

  • زعفران + چای ، نوشیدنی با عطر خوش بوی ایرانی

  • زعفران + عسل ، مقوی و نشاط آور برای هر روز

  • و …

زعفران ایران ، طلای سرخ فراموش شده

فرآوری زعفران و تولید محصولات و ترکیبات جدید در گروه استارت آپ ۱۰ کلید خورده و با عنایت پروردگار پس از اتمام مراحل تولید و دریافت گواهی های لازم (بهداشتی و آزمایشگاهی) ، نتایج آن با یک معرفی یک نام تجاری و برند معتبر صادراتی اعلام خواهد شد.

نظرات خود را راجع به  ” زعفران ایرانی ، طلای سرخ فراموش شده ” با ما در میان بگذارید.

  • پست الکترونیک : info@startupten.com

  • ارتباط با ادمین تلگرام : Admin.Startupten